ШКІЛЬНІ МУЗЕЇ


https://drive.google.com/open?id=0BzKMsGOdlSN5M3Niem9HQ1VOdDBSYUlxRzVUVUxLZ2hvN1NV


Інформація
про проведену роботу в музейному комплексі
 на базі Федорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

У школі функціонуємузейний комплекс, який  складається з п’яти музеїв  - історії села, навчального закладу, кімнати Бойової слави , музею хліба( керівник Черепащук В.І.) та етнографічного музею «Українська світлиця»(керівник Скапа С.О.), головним завданням яких є: розширення знань учнів про історію рідного краю, стимулювання розвитку творчих інтересів до пошукової роботи, збереження та використання під час уроків та позакласних заходів пам’яток матеріальної і духовної культури, залучення учнів до проведення культурно-освітньої роботи серед школярів та мешканців села.
З метою залучення учнівської молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини рідного краю в школі передбачено проведення навчальних екскурсій,вікторин, конкурсів, виставок, заочних подорожей, з використанням матеріалів музейного комплексу, зустрічі з цікавими людьми, участь у районних конференціях, поповнення матеріалами експозиції музеїв і тематичних папок.
До дня початку Другої світової війни проведено тематичну годину спілкування «Апокаліпсис. Друга світова війна». Під час краєзнавчих змагань до Міжнародного дня туризму учні 5-7 класів були активними учасниками вікторини «Краю мій рідний, краю лелечий» за матеріалами експозиції музеїв.
Цікавими є заходи до Дня села. Це екскурсії «Село моє рідне, наймиліше в світі», виставка матеріалів «Ф.С. Комстадіус- засновник наших сіл». «Внесок  сім’їКомстадіус у розвиток нашого краю», «Моє село вчора, сьогодні, завтра»,  зустрічі зі старожилами, читання віршів про рідне село.
До святкування Дня міста Херсона, за методичними матеріалами музеїв екскурсія «Херсон історичний», а також віртуальна екскурсія по Херсонській фортеці, тематичні години спілкування  «Видатні історичні особи міста Херсона», «Херсонське підземелля», «Почесні громадяни міста Херсона».
Відзначаючи день козацької слави, проведено екскурсію за маршрутом «Печери с. Федорівки – Висока могила – Байди –Бомбардири – с. Ульянівка - козацька паланка».
Вшановуючи пам'ятьГероїв Небесної Сотні, проведено захід «Запалимо свічку пам’яті, єдності, надії, миру».
У музеї Бойової слави зібрано матеріали про учасників АТО району та наших сіл, які використовується під час проведення екскурсій. Також діє виставка матеріалів із записами спогадів  подій, архівні матеріали, а також фотоматеріали про відкриття пам’ятника жертвам Голодоморів та репресій на території села Федорівки. Кожного року проводиться Свічка пам’яті. До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів проведено зустріч з Гавриченком М.В., який побував на екскурсії в Бухенвальді.
До дня пам’яті героїв Крут поведено захід, «Пам’ятайте минуле заради майбутнього».
У музеї Бойової слави працює  тематична виставка про учасників виконання інтернаціонального обов’язку на території Афганістану та ліквідаторів наслідків Чорнобильської трагедії проводяться зустрічі з учасниками цих подій.
 До Дня визволення Херсонщини від фашистських загарбників проведено екскурсію місцями бойової слави с. Садове Білозерського району на місціподвигу Героя Радянського Союзу Харченка С., зустрічі з родичами очевидців визволення сіл Федорівка та УльянівкаДовженком В.О. та Гавриченком Н.В..
До Дня Перемоги проведено тематичні години спілкування  «Наш рідний край у роки Другої світової війни», «Жінки – учасниці бойових подвигів», «Герої односельці».
Музеї відвідують ветерани праці, учасники АТО, випускники минулих років, учителі,учасники районних семінарів на базі школи, побували гості із Словаччини. Свої враження записали в книзі відгуків.
 До музейного комплексу надійшла книгаакадеміка РАН А.М. Черепащука «Життя астронома», де висвітлено внесок вченого у розвиток астрономічної науки за 50 останніх років, а також книги про життєвий і творчий шлях Херсонського поета Загороднюка В.С.
Гуртківці М.Лапіна, А.Поліщук, С.Зімець брали участь у районному етапі республіканського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край в якому я живу».Добуш О., Лапіна М., Куклєва Н. були учасниками районної краєзнавчої конференції учнівської молоді «Україна починається з тебе» з роботами «Печери, кургани та херсонське підземелля- унікальні історичні пам’ятки нашого краю», «Й.К.Печерський –відомий дослідник Таврійського краю». Учні використали матеріали музейного комплексу.
Під час проведення районного зльоту юних туристів-краєзнавців гуртківці посіли ІV місце у загальному заліку та ІІ місце у конкурсі «Історичне краєзнавство» серед 15 шкіл району.
          У музеї навчального закладу зібрано архівний матеріал історії школи, навчальне приладдя, біографічні дані вчителів які працювали в даній школі, досягнення наших випускників, фото матеріал про навчально – виховний процес наш час. В музеї проводяться зустрічі із ветеранами педагогічної праці, випускниками минулих років, тематичні години спілкування, екскурсії,  працюють виставки де висвітлюються шкільні роки ювілейних класів ( «Літопис школи», « Ви в нашій пам’яті завжди», «Серед випускників школи…», «Моїй школі присвячується»).
          Працює в школі музей Хліба. Головним завданням музею є розкриття змісту і значення хліба в житті людини, визнання  праці хліборобів. У ньому проводилися зустрічі з працівниками сільського господарства, години спілкування, екскурсії «З історії появи хліба, хліб в обрядах та звичаях українського народу», «Видатні хлібороби нашого села».
Здійснення ефективного процесу патріотичного виховання учнів неможливе без формування ставлення до народних звичаїв і традицій. Національна прикраса свого дому має велике й основне значення у вихованні всієї родини, а особливо дітей, молоді взагалі. Ікони, картини, одяг, писанки, вишивки на всьому, вишиті рушники, убрання постелі,  стола та інші старовинні речі - усе це ви побачите в етнографічному музеї «Українська світлиця».
Протягом навчального року в етнографічному музеї «Українська світлиця» були проведенні заходи національно-патріотичного спрямування: «Я громадянин України і цим пишаюся», «Козацькому роду нема переводу», «Жовтню син, зимі рідний брат», «Ой, на Андрія та дівчата гадали», «Святий Миколай –найяскравіший приклад добродійництва і милосердя», «Від хати до хати будемо Новий рік вітати», «Дозволь, мамо, весну зустрічати…», «Дивна річ – у хаті піч», «Великодні дзвони, «Тато, мамо, я – дружна сім’я».
Для учнів школи, вчителів, учасників районних семінарів Білозерського району проводилися тематичні екскурсії за різними розділами, майстер- класи по виготовленню –ляльки-мотанки, підкови на щастя, українського віночка «Дівочий оберіг», декоративної писанки «Сміється писанка у всій красі».
          Родзинкою музейного комплексу є макет сіл Федорівки та Ульянівки створений керівником етнографічного музею «Українська світлиця»    Скапою С.О. та учнями нашої школи.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Інформація про виконання заходів, визначених планом по проведенню Місячника правових знань у строк до 13 грудня 2019 року

План заходів Місячника правових знань    Всеукраїнський урок для учнів 9-11 класів « Права людини»   Зустріч з волонтером  Бала...